Фіточай: насіння льону звичайного
Ще наші предки знали про користь насіння льону. Ця рослина використовувалась ними не лише для пошиття одягу, а й лікування та профілактики захворювань. З льону готували різноманітні відвари, чаї, олію. Звісно, з часом його корисні властивості не зменшилась. Тому нижче розповімо вам детальніше про користь, показання та протипоказання відвару льону.
Користь насіння льону
Насіння льону має безліч корисних властивостей. Саме вони роблять його цінним елементом для підтримання здоров’я. Виділимо основні з них:
- Насиченість клітковиною. Завдяки вживанню цієї речовини поліпшується мікрофлора шлунку та робота кишківника. Як наслідок, людина менше схильна до розладів травлення та пов’язаних з цим захворювань. Сюди ж варто додати такі властивості, як покращення обміну речовин та очищення організму від шлаків.
- Високий вміст вітамінів і мінералів. Льон містить величезну кількість вітамінів та мінералів: цинк, кальцій, фосфор, залізо, мідь, селен, магній, марганець та інші. Щодо вітамінів, то це A, B, E, K, R. Такий вітамінно-мінеральний коктейль здатний подарувати відчуття бадьорості та активності, навіть без прийому їжі.
- Наявність Омега-3. Передусім ці жирні кислоти важливі тим, що допомагають підтримувати в належній формі серце та мозок. З їх допомогою також знижується ризик серцево-судинних захворювань ожиріння та цукрового діабету. Саме тому льон для схуднення вважається оптимальним супутником. А вживання його перед прийомом їжі допоможе не переїдати та швидше відчути ситість.
- Збагаченність природними антиоксидантами. Мелене насіння льону збагачене антиоксидантами. А вони, в свою чергу, протидіють старінню шкіри та організму в цілому, зміцнюють імунітет, зменшують рівень холестерину, допомагають боротись з запаленнями та інфекціями. Крім того, під час менопаузи чи клімаксу насіння льону може сприяти полегшенню їх симптомів та зменшенню дискомфорту.
- Універсальність. Завдяки неймовірній кількості корисних властивостей льон стане надійним помічником під час схуднення, відновлення після захворювання, вегетаріанської дієти, простуди, профілактики шкіри після засмаги, лікування нервової системи, косметичних процедур для волосся та обличчя тощо.
Перед тим, як вживати насіння льону, слід ознайомитись з показаннями та протипоказаннями. Позаяк самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.
Показання до застосування льону
Щоб отримати максимальну користь від насіння льону, його рекомендують передусім людям з:
- зайвою вагою,
- цукровим діабетом,
- труднощами, які пов’язані з органами дихання,
- розладами травлення,
- проблемами в роботі органів шлунково-кишкового тракту,
- менопаузою,
- ожирінням,
- простудою,
- серцево-судинними захворюваннями,
- проблемною шкірою,
- артритом і артрозом,
- схильністю до раку простати, грудей та кишечника.
Продукти з насіння льону не будуть зайвими для тих, хто бажає зміцнити кістки, покращити зовнішній вигляд та знизити ризик передчасного старіння. А також уникнути переїдання чи взагалі використати льон для схуднення.
Протипоказання до застосування льону
Разом з користю від льону може бути і шкода. Тому перш ніж купити продукт з льоном, рекомендується проконсультуватись з лікарем чи дієтологом. Зокрема, вони протипоказані людям з:
- особистою непереносимістю (алергією),
- вагітністю,
- дітьми на грудному вигодовуванні,
- сечокам’яною хворобою,
- порушенням згортання крові,
- загостренням захворювань шлунково-кишкового тракту,
- мастопатією,
- міомою матки,
- захворюванням щитовидної залози.
Крім того, насіння льону не слід вживати дітям, які не досягли 12-річного віку. Звісно, перед цим необхідно проконсультуватись з фахівцем. Такий вік вибраний не випадково, адже саме в ньому організм вже сформований.
Фіточай насіння льону
В асортименті нашої інтернет-аптеки також представлені товари на основі насіння льону. Зокрема, ви можете купити Фіточай насіння Льону Звичайного, який виробляє ТМ Фітосвіт. Компанія є першим підприємством в Україні, яке вирощує та використовує власні трави в якості сировини.
Щодо фіточаю, то його вживають передусім для лікування та профілактики захворювань. Його тонізуюча дія, разом з корисними властивостями льону, допомагає підтримувати здоровий тонус організму та сприяє покращенню самопочуття. Спосіб його споживання простий: 1-2 чайні ложки фіточаю заливають окропом, потім настоюють і збовтують впродовж 15 хвилин, а далі проціджують та віджимають. Вживати слід 3-4 рази на добу, перед прийомом їжі.
До речі, це не вперше ми пишемо про користь фіточаю. Цей напій відомий своєю заспокійливою, оздоровчою та профілактичною дією. З його допомогою зміцнюють імунітет, очищають організм, покращують травлення та лікують все від простуди до безсоння. Ознайомтесь з іншими статтями: Фітосвіт: Чим корисний фіточай при застуді?, Фітосвіт: фіточай з ромашки, Шавлія лікарська: Натуральний еліксир здоров’я у філіжанці фіточаю.
Інша корисна інформація
Ми звикли вважати, що більшість людей мріють схуднути. Проте існує багато людей, для яких надмірна худоба є не ...
Детальніше...Вітаміни — основа належної роботи нашого організму. Зокрема, фолієва кислота, також відома як вітамін B9, відіграє ...
Детальніше...Печія – це симптом патології системи травлення. Він проявляється неприємним гірким або кислим смаком у роті, ...
Детальніше...Перше, що спадає на думку при затримці менструації – вагітність. Але це далеко не єдина причина збою циклу. Коли ...
Детальніше...