Слідкуй за нами:
Довідкова аптек:

Головні символи української вишивки

Головна Новини Головні символи української вишивки
Дата публікації: 18.05.2017
439

Сьогодні українці відзначають День вишиванки. Щорічне свято національного костюму відзначають по всій країні в третій четвер травня. Воно покликане зберегти народні традиції створення та носіння вишитого одягу.

«Народитися у сорочці» — означає бути щасливим, однак сорочка це не лише частина нашого гардеробу, але й сукупність енергії, що творить долю.

Чи задумувались Ви, що означають візерунки українських вишивок? Насправді кожен орнамент має особливе значення. У давнину вірили, що деякі з них приносять щастя, добробут та служили оберегом.

Геометричні візерунки означають плодючість землі. Коло символізує сонце, а вишитий у ньому хрест – оберіг для дому на щастя. Рівносторонній хрест втілює Бога Вогню, а хвилясті лінії – воду.

Зображення тварин символізують богів. Вишита ворона є символом мудрості, змія — довголіття, свиня — достатку, олені — родючості. Тваринний орнамент використовувася на всій території України.

Українські майстрині часто використовували у своїх роботах рослинний орнамент. Зображення калини є символом продовження роду, дуб — сили та краси. Також у весільній тематиці використовували листя хмелю, що є символом буяння молодості. Зображення маку має чарівну силу та захищає від зла.

Також у вишивці особливе місце займає вибір кольору, адже він несе енергетичне навантаження та здійснює вплив на долю людини. Чорний колір є символом скорботи, а також символізує втрату, горе та біль. Зображення орнаменту білими нитками на білому полотні використовували для молодих дівчат, що символізує красу та служив оберегом від злих сил. Наявність червого кольору являє собою знак добра, захисту та удачі. Використання зеленого кольору символізує народження і подальше зростання. Жовтий колір – символ сонячної енергії та всього живого на Землі. Тому на вишиванках він уособлює багатство і достаток.

Отож давайте разом берегти та цінувати звичаї і традиції нашої країни!

vyshyv-865x600 копия

Останні новини

Ювілейна аптека Конекс!

10.04.2024 відкрито чергову аптеку Конекс, яка стала ювілейною (200-ю)! Це особливий момент для нас, який свідчить ...

Детальніше...
Аптека Конекс відтепер і у Нетішині!

Привіт! Раді повідомити, що 14.02.2024 відкрилась нова аптека мережі адрес здоров’я Конекс у м.Нетішин ...

Детальніше...
Урааа! Тепер ми в Києві!

Привіт! Раді повідомити про відкриття нашої першої аптеки у Києві! Вона знаходиться за адресою Берестейський ...

Детальніше...
Аптека Конекс №26 у Вінниці тепер працює цілодобово

З 01.12.2023 року аптека Конекс №26 у Вінниці тепер працює цілодобово та без перерв! Аптека знаходиться за адресою ...

Детальніше...
Усі новини