Щороку 30 травня у світі відзначається Міжнародний день боротьби з розсіяним склерозом.
Мета цього дня — привернути увагу до проблеми розсіяного склерозу на міжнародному рівні, допомогти людям, які живуть із хворобою, а також об’єднати зусилля національних і міжнародних організацій у боротьбі із розсіяним склерозом.
Почнемо із визначення цього не зовсім зрозумілого медичного терміну – розсіяний склероз.
Розсіяний склероз – хронічне запальне захворювання центральної нервової системи, при якому власні імунні клітини організму хворого атакують мієлін, «ізолюючу оболонку», котра оточує нервові волокна.
Як саме проявляє себе розсіяний склероз?
Мієлін – це обмотка нервів, яка запобігає їх псуванню а також прискорює передачу імпульсу від однієї нервової клітини до іншої. Отже ушкодження цієї оболонки веде до проблем з передачею нервового імпульсу та ушкодження нервової тканини, яка в результаті заміщується рубцями, з часом таких рубців стає все більше і більше, передача нервового імпульсу майже повністю втрачається і це призводить до інвалідизації людини.
Згідно із даними ВООЗ, через 10 років від початку захворювання 30–37% хворих здатні пересуватися лише з допомогою близьких, 50% мають труднощі під час виконання професійних обов’язків. Понад 80% змушені змінити роботу. Через 15 років лише 50% хворих зберігають здатність працювати, дбати про себе і вільно пересуватися без сторонньої допомоги.
Вкрай важливо вчасно діагностувати дане захворювання, адже його не можливо вилікувати, проте можна сповільнити прогресування хвороби.
Отже, симптоми захворювання на які важливо вчасно звернути увагу:
Поява будь яких з перелічених симптомів не є підставою для встановлення даного діагнозу, але у випадку погіршення самопочуття чи виникненні підозри радимо не нехтувати зверненням до свого сімейного лікаря або лікаря вузького профілю (невролога). Бережіть себе та своїх близьких! Будьте здорові!
Інша корисна інформація
Вітаміни — основа належної роботи нашого організму. Зокрема, фолієва кислота, також відома як вітамін B9, відіграє ...
Детальніше...Печія – це симптом патології системи травлення. Він проявляється неприємним гірким або кислим смаком у роті, ...
Детальніше...Перше, що спадає на думку при затримці менструації – вагітність. Але це далеко не єдина причина збою циклу. Коли ...
Детальніше...Панкреатит — це запалення підшлункової залози, великої залози, розташованої за шлунком поруч з тонким кишківником. ...
Детальніше...