Сьогодні 14 березня початок Великого посту

1455984004_velikiy-pst-2016-kalendar-recepti-menyu

Піст Святої Чотиридесятниці називається Великим постом у зв’язку з особливою важливістю його встановлення 14 березня (дата для 2016 року)

У 2016 році час Великого посту — з 14 березня по 30 квітня. Піст Святої Чотиридесятниці називається Великим постом у зв’язку з особливою важливістю його встановлення. Традиційно, Свята Чотиридесятниця і всі богослужіння починаються з вечерні масляного (сиропусним) тижні. Під час вечірнього богослужіння у Прощену неділю буває чин або обряд загального прощення в храмі. Перший день Великого посту у православної церкви дістав назву «Чистий понеділок» (хоча це не церковна назва, але дуже поширене в православ’ї), у зв’язку з тим, що цей перший день посту люди прагнуть провести в чистоті (у всіх сенсах цього слова). Тому в «Чистий понеділок», як і в наступні два дні, встановлений дуже строгий піст, віруючим наказано старанніше молитися і боротися з гріховними пристрастями. Великий піст встановлений, головним чином, в пам’ять сорокаденного посту Ісуса Христа, який незабаром після Свого хрещення пішов у пустелю і постив там (Мф. 4, 2), а також у пам’ять сорокаденного посту Мойсея (Вих. 34, 28) та Іллі (3 Цар. 19, 8). Про те, що пост був встановлений апостолами і тривав сорок днів майже з початку його встановлення, є свідчення з глибокої давнини, а сама назва «Чотиридесятниця» часто зустрічається в давніх писемних пам’ятках. Однак, дотримувався посту Святої Чотиридесятниці (тривав всюди 40 днів) у стародавній Церкві не в один і той же час. Це залежало від неоднакового обчислення днів посту і днів, коли він дозволявся. У Східних Церквах існує і донині порядок дотримання Великого посту, що встановився в 4 столітті.

(1 оцінок, средня: 5.00 )
Loading ... Loading ...

Останнє

Порада на день:

Для відновлення структури сильно пошкоджених кінчиків волосся і для профілактики перетину використовуйте масло авокадо. Нанесіть його на кінчики в невеликій кількості не змиваючи. Волосся буде виглядати більш здоровим та доглянутим.

Аптечна довідка додаток до смартфону

На нашому сайті почала функціонувати послуга «Онлайн замовлення ліків». Чи користувались Ви даним сервісом?

Результат Голосую
Завантаження ... Завантаження ...

Підписка на новини

Введіть свій e-mail, щоб отримувати повідомлення про новини та корисну інформацію з нашого сайту

Відписатися