Догляд за порожниною рота під час вагітності.

imagesПрофілактика карієсу зубів та хвороб пародонта вагітних жінок є однією з головних проблем у сучасній стоматології.

Перебіг стоматологічних захворювань під час вагітності відзначається своєю агресивністю та специфічністю. Хвороби матері створюють загрозливу ситуацію для формування і мінералізації тканин ротової порожнини плода.

Людина майже у 40% випадків може допомогти собі сама у коригуванні несприятливих чинників, які призводять до виникнення хвороби. Це можливо шляхом зміцнення імунітету, занять фізкультурою, раціонального харчування, дотримання гігієни порожнини рота. Дотримання цих заходів дуже важливе в період внутрішньоутробного розвитку організму людини.

З 6-7 тижня вагітності починається закладка і формування тимчасових зубів дитини, а з 4 місяця і аж до пологів відбувається закладка і формування частини постійних зубів. Отже, на стан зубів і пародонту майбутньої дитини впливає стан здоров`я матері майже протягом усієї вагітності.

Перший триместр вагітності є найбільш вразливим. В цей час захворювання матері, отруєння, прийом деяких медикаментів, травми можуть викликати відхилення у розвитку плода і призвести до вад у щелепно-лицевій ділянці. Тому вагітна жінка повинна слідкувати за станом здоров`я і за необхідності своєчасно проводити лікування. Бажано до запланованої вагітності пролікувати зуби, які вражені карієсом, видалити ті зуби, які неможливо вилікувати, видалити корені зубів а також пролікувати захворювання тканин пародонту.

Серед населення розповсюджена думка про небезпечність стоматологічних втручань під час вагітності. Перших три місяці і останніх два місяці стоматологічні втручання не бажані. Але, якщо в цьому є гостра необхідність, то такі втручання можливі після консультації акушера-гінеколога і терапевта. В інші періоди вагітності (якщо вагітність не має патологічного перебігу) можливі стоматологічні втручання. Обмеження стосується призначення гормональних препаратів, антибіотиків, фізіотерапевтичних методів лікування та протезування.

Під час вагітності може виникнути запалення в яснах – гінгівіт вагітних. Гінгівіт характерезується набряком, синюшністю ясен. Пацієнти починають гірше чистити зуби, тому що кровоточать ясна і цим самим ще більше погіршують ситуацію. Навіть при кровоточивості ясен потрібно ретельно чистити зуби, тому що накопичується м`який зубний наліт. Якщо виникають проблеми з яснами, то потрібно звернутися за консультацією до лікаря-пародонтолога. Вибір засобів гігієни у цей час має свої особливості. Це пасти та гелі для чищення зубів, що містять мінеральні компоненти та соду, рослинні екстракти, гелі для аплікацій на ясна, ополіскувачі, жувальні гумки без вмісту цукру, м`які зубні щітки.

lechenie-zubov-vo-vremja-beremennosti4З моменту діагностики вагітності жінці слід рекомендувати не гігієнічні а лікувально-профілактичні зубні пасти. Серед них пасти протизапальної дії, такі як «Прополісна», «Календула», «Ромашка», «Лесная», «Лесной бальзам», «Пародонтол», «Ефект».

Оскільки захворювання зубів каріозним процесом в найбільшій ступені припадає на другу половину вагітності (5-6 місяців), то в цей період рекомендуються зубні пасти протикаріозної дії. Це пасти «Фтородент», «Лакалут флюор», «Новий жемчуг», «Колгейт тотал», «Бленд-а-мед компліт», «Орал-бі сенсітів».

Зубні щітки для вагітних мають бути м`якими, щоб не травмувати ясна. Це фірмові щітки «Колгейт», «Аква фреш», «Маклінз», «Сільвер Кар». Нову щітку перед застосуванням необхідно потримати в гарячій воді з содою. Після кожного чищення зубів щітку промивають і намилюють, зберігають догори головкою. Щітки підлягають заміні щоквартально або по мірі стирання.

Необхідно підвищувати самоочищуючі властивості ротової порожнини, вживаючи тверду їжу (сири, моркву, яблука) наприкінці основних прийомів їжі. Особливого значення набуває обмеження солодощів, особливо в`язкої консистенції (тістечок, булочок) та карамелі, які виготовляються з рафінованих цукрів.

Навіть при нормальному перебігу вагітності жінка повинна ретельно дотримуватись умов диспансеризації і відвідувати стоматолога в перші 20 тижнів вагітності – 1 раз на місяць; в період від 20 до 32 тижнів вагітності – 2 рази на місяць; після 32 тижнів – 3-4 рази на місяць.

Козак А. І., лікар-стоматолог

 

(1 оцінок, средня: 2.00 )
Loading ... Loading ...

Останнє

Порада на день:

Для відновлення структури сильно пошкоджених кінчиків волосся і для профілактики перетину використовуйте масло авокадо. Нанесіть його на кінчики в невеликій кількості не змиваючи. Волосся буде виглядати більш здоровим та доглянутим.

Аптечна довідка додаток до смартфону

На нашому сайті почала функціонувати послуга «Онлайн замовлення ліків». Чи користувались Ви даним сервісом?

Результат Голосую
Завантаження ... Завантаження ...

Підписка на новини

Введіть свій e-mail, щоб отримувати повідомлення про новини та корисну інформацію з нашого сайту

Відписатися